O společnosti

V podhorském prostředí Těšínských Beskyd nejsou jen velké železárny. V Třinci je řada úspěšných firem, které jsou významnými zaměstnavateli obyvatel zdejšího kraje. Firma Kovopol Industry, a.s. patří k nejznámějším a může se pochlubit více než 15-letou historií v elektrotechnickém průmyslu a lehkém strojírenství. Naše produkty najdete v domech, státních institucích a firemních objektech po celé ČR i v zahraničí.

Hlavní činnosti firmy Kovopol Industry a.s. je přesné zpracování jakostních plechů na moderních CNC strojích a návazné práce svařováním, broušením a lakováním, doplněné o konečnou kompletaci elektronickou výbavou a výrobu ocelových konstrukcí, dále pak provádění staveb, jejich změn a odstraňování, montáž, opravy, revize a zkoušky zdvihacích zařízení a montáž, opravy, revize a zkoušky plynových zařízení a plnění nádob plyny

Organizačně je výroba zajišťována ve třech divizích:

1.Rozvaděče (rozvodnice, rozvaděčové skříně, zpracování plechu, nerezové skříně, datové skříně, lakování, pálení plechu, pěněné těsnění)

Hlavní činností divize rozvaděče je výroba certifikovaných rozvaděčových a datových skříní (v lakovaném i nerezovém provedení), ovládacích pultů a boxů pro elektrotechnický průmysl a informační technologie. Část produkce tvoří zakázková výroba i pro jiná odvětví, ve které se naplno využívá technologické vybavení a zkušenosti pracovníků.

2. Elektromontáže (elektroisntalace, elektrorozváděče)

Hlavní činností divize elektro je kompletace elektrorozvaděčů a rozvodnic a to jak pro náročný průmyslový sektor, tak i pro občanskou vybavenost a dále pak dodávky kompletních elektrických aplikací až po vysoké napětí do 35 kV.

3. Výroba ocelových konstrukcí (ocelové konstrukce) včetně stavební činnosti

Hlavní činností divize výroby ocelových konstrukcí jsou dodávky svařovaných ocelových konstrukcí pro investiční výstavbu včetně montáží.

Certifikace

Systém řízení jakosti podle norem ISO 9001:2016 rozšířenou o svařování 3834-2, ISO 14001:2016 a výrobkové ISO 1090 (EXC3) nám umožňuje neustále kontrolovat kvalitu produktů, které opouštějí bránu naší firmy.

...